Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik USG jamy brzusznej 27-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację USG jamy brzusznej: Wątroba niepowiększona, dość znacznie hyperochogenna, jednorodna, pęcherzyk żółciowy bez złogów cienkościenny, trzustka dość znacznie powiększona, hyperechogenna jednorodna, śledziona powiększona jednorodna, nerki bez zastoju i istotnych zmian. przy górnym biegunie nerki prawej widoczne pole lekko hypoechogenne 24*21 mm może odpowiadać nadnerczu lub tkance tłuszczowej. pęcherz moczowy bez ech wewnętrznych.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Tran a promieniowanie

Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Powiększona trzustka i śledziona, nie wiem z jakiego powodu wykonano badanie i jakie ma Pan objawy a to informacje niezbędne do interpretacji. Prosze udać się do lekarza.

0

Bez wywiadu i badania klinicznego ani wskazań do USG trudno jest przeprowadzić właściwą interpretację. Podany opis może wskazywać na otyłość, nieprawidłowości w diecie i nawykach. guzek w rzucie nadnercza z pewnością będzie kontrolowany dalej przez lekarza.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy