Wyniki badań córki, która ma 16 miesięcy - proszę o interpretację

Witam, córka ma podejrzenie o alergię i została skierowana na badania, jednak jakieś 2,5 tygodnia temu zachorowała. Miała zapalenie jamy ustnej, ale przez złą diagnozę (najpierw lekarz powiedział, że to szkarlatyna) brała przez 6 dni A***. Wyniki były robione około 10 dni po skończeniu antybiotyku. Proszę o interpretację, gdyż na wynikach zaznaczony jest niedobór MCH, eozynofilów oraz nadmiar limfocytów. Czy powinnam od razu udać się z tym do pediatry czy te wyniki mogą odbiegać od normy po niedawno przbytym zapaleniu jamy ustnej? Z góry dziękuję za odpowiedź. LEUKOCYTY 12,43 ERYTROCYTY 4,66 HEMOGLOBINA 12,7 HEMATOKRYT 37,8 % MCV 81,1 MCH 27,3 MCHC 33,6 RDW 13,6% PLYTKI KRWI 358 LIMFOCYTY 72,0 % MONOCYTY 6,7% EOZYNOFILE 1,8% NEUTROFILE 19,3% BAZOFILE 0,2%

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety, zgodnie z regulaminem naszego serwisu nie odpowiadamy na pytania, które dotyczą interpretacji wyników badań. Skonsultuj wyniki badań córeczki z lekarzem pediatrą, który będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl