Wysoki poziom trójglicerydów

Witam! Mam 59 lat nigdy nie miałam problemu z podwyższonym cholesterolem (226mg/dl),HDL D 39,0mg/dl,LDL 80mg/dl,TRIG 536mg/dl) ważę 76kg, a wzrostu mam 164cm,czy oprócz diety oraz ruchu duży stres (śmierć rodziców w przeciągu pięciu miesięcy jedno za drugim) może być przyczyną tak wysokich trójglicerydów i co robić,czy muszę iść na wizytę lekarską?

Powinien pan popracować nad dietą niskotluszczową, unikać szczególnie tłuszczów zwierzęcych. Dobrze by było gdyby pan zgubił kilka kilogramów. Po ok 3 miesiącach można powtórzyć badanie. Wizyta u lekarza tez by się przydała.