Wysoki puls i uderzenia gorąca u 22-letniej córki

Dzień dobry! Moja 22 letnia córka od ponad roku ma problem z wysokim pulsem. W spoczynku 80 do 110 uderzeń na minutę ( ten niski 80 miewa rzadko). Przy wysiłku120-170 Badanie kardiologiczne holter, badania krwi zostały wykonane sa w normie a problem wysokiego pulsu istnieje nadal. Do tego miewa uderzenia gorąca w całym organizmie i zlewne poty całego ciała. Bardzo proszę o pomoc lub radę jakie badania trzeba wykonać . Z góry serdecznie dziękuję .Pozdrawiam Załmana mama 22 latki.

Dzień dobry,

Proszę wykonać ocenę funkcji hormonalnej tarczycy. Przesiewowo należy oznaczyć TSH we krwi rano na czczo, a w razie nieprawidłowości ocenić fT3 i fT4 oraz skontaktować się z endokrynologiem. Warto również ocenić gospodarkę elektrolitową, gdyż przy zaburzeniach elektrolitowych, takich jak np, hipokaliemia pojawia się tendencja do tachykardii.

Pozdrawiam

Marek Derkacz