Wytrysk przez pękniętą prezerwatywę a ryzyko ciąży

Witam. Jestem z dziewczyną ponad trzy lata, od dwóch tygodni uprawiamy seks. Dziś jednak na chwilę straciłem ostrożność i wytrysk przez pękniętą prezerwatywę nastąpił w środku. Okres zaczął jej się 17 lutego i skończył się 21 lutego. Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Osobiście oceniam szanse na marne, tym bardziej że najczęściej owulacja jej się objawia pierwszego dnia okresu. Mimo to jutro weźmie Escapellę, więc ryzyko spada do prawie zera. Jednak spytam: Czy bez tej tabletki mogłaby zajść?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Jeśli Pana partnerka weźmie tabletkę awaryjną, będzie ono znacznie mniejsze.