Z czego może wynikać taki dyskomfort i bóle brzucha?

Od ponad miesiąca odczuwam pełność i sporadyczne bóle brzucha po lewej stronie od pępka. Czuje sie także osłabiona, jem więcej, przy ostatniej owulacji miałam tkliwe sutki a miesiączka co miesiąc sie spóznia. Na początku myślałam, że to może być ciąża ale po ok. 6 wykonanych testach mam do tego wątpliwości. Warto też wspomnieć, że nie miałam robionego badania krwi aby wykryć ciąże, wszystkie testy, które wykonałam były płytkowe. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

W pierwszej kolejności zalecamy wykonanie pełniejszej diagnostyki, aby ocenić przyczynę wspomnianych dolegliwości oraz wprowadzić właściwe leczenie.

Przyczyn takiego stanu może być wiele, gdzie nie zawsze muszą oznaczać czegoś niepokojącego. Proponujemy również stacjonarną konsultację z lekarzem gastrologiem oraz ginekologiem. Na pewno warto byłoby wykonać pełną morfologię wraz z CRP, określenie poziomu prób wątrobowych, lipazy, kreatyniny, TSH, prolaktyny, kortyzolu, a także beta HCG. Ponadto zaleca się przeprowadzenie USG jamy brzusznej oraz narządów rodnych.

Taka diagnostyka powinna dać wstępny obraz stanu Pani zdrowia i wyeliminować poważniejsze schorzenia.

Istnieje przypuszczenie, że takie dolegliwości bólowe w okolicach brzucha związane mogą być z poszczególną fazą cyklu. Dodatkowo w Pani wieku mogą występować jeszcze zaburzenia hormonalne, przyczyniając się do nieregularnych miesiączek.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-hormonalne-objawy-przyczyny-badania-i-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/hormony-zoladkowo-jelitowe

https://zdrowie.parenting.pl/zaburzenia-hormonalne-u-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.