Z jakim lekarzem skonsultować takie bóle w podbrzuszu?

Witam kobieta lat 34. Od tyg czasu mam bóle w podbrzuszu na początku nie zbyt bólowe pojawiały się i znika lub. Od kilku dni bol jest napadowy silny jakby kłujący i promieniujący w dół. Muszę chwilę postać się lekko zgiąć i przechodzi . Teraz czuję co chwilę jak pobolewa . I teraz czy samo przejdzie lub do jakiego lekarza się udać.
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis jest niewystarczający, aby stwierdzić, co takiego jest źródłem bólu w tym konkretnym przypadku. Z tymi dolegliwościami najlepiej udać się w pierwszej kolejności do lekarza medycyny rodzinnej lub internisty, którzy zdecydują czy konieczna jest dalsza konsultacja ze specjalistą.

Przyczyny bólu podbrzusza mogą być bowiem różne. Niekiedy wskazują na problemy z jelitami. W tym przypadku pomocna może być wizyta u gastrologa. Lekarz może zlecić wykonanie badania USG oraz dodatkowo kolonoskopię, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości związane z tym odcinkiem układu pokarmowego.

Nie jest wykluczone, że takie objawy sygnalizują również problemy z układem płciowym. Jeżeli dolegliwości nadal będą się utrzymywać, zalecamy także konsultację z ginekologiem. Dzięki szczegółowej diagnostyce będzie można stwierdzić, czy źródłem tych problemów nie są przypadkiem zaburzenia w funkcjonowaniu narządów intymnych. Niekiedy bóle podbrzusza mogą również świadczyć o problemach urologicznych.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zawiera on więcej szczegółowych informacji na temat takich dolegliwości i ich możliwych przyczyn:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Warto również sprawdzić, jak na pytania z podobnego zakresu tematycznego odpowiadają eksperci portalu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/do-jakiego-lekarza-udac-sie-z-bolem-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-powodowac-ostre-bole-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-bole-podbrzusza-sa-bardzo-niepokojace

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.