Za szybko wzięłam tabletkę. Co teraz mam zrobić?

Tabletki biorę już od dobrych kilku lat. Od samego początku brałam je o godzinie 10 rano, ale przez ostatnie miesiące biorę je o 10 w nocy, ale dzisiaj rano, około 10 rano coś mi strzeliło do głowy i szybko wzięłam tabletkę tą z poniedziałku (myślałam, że zapomniałam tej z niedzieli i bez zastanowienia wzięłam tę, którą powinnam wziąć wieczorem, 8. tabletkę). To o której mam wziąć tabletkę 9. z wtorku, rano czy wieczorem jak zwykle? Nauczka dla mnie, żeby swoich przyzwyczajeń nie zmieniać. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Radziłabym w takiej sytuacji brać kolejną tabletkę tak, aby nie dopuścić do powstania przerwy większej niż 36 godzin między tabletkami. Może Pani zacząć brać tabletki rano albo stopniowo powrócić do wieczornej pory. Tzn. następnego dnia przyjąć tabletkę po południu, a kolejnego już wieczorem.

Pozdrawiam serdecznie!