Zaburzenia cyklu miesiączkowania, wypadanie włosów i sucha skóra

Witam serdecznie. Mam 21 lat, od 5 lat zmagam się z pewnymi dolegliwościami. Mianowicie,mam zaburzony cykl miesiączkowy, bardzo wypadają mi włosy, mam suchą, zaciemnioną na stawach, czole oraz brodzie skórę. Nie mogę przybrać na wadze, a ważę 41 kg. (wzrost 167cm) Zlecono mi zbadanie poziomu hormonów żeńskich - wyszedł niedobór estradiolu odpowiadający postmenopauzie (<5). Zrobiłam też poziom kortyzolu w surowicy - 35.74 przy normie do 24.(robiłam o 8.15 rano). Mam też zap. nerki.Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć jeszcze poziom tsh I koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.

Włosy -proszę udać się do endokrynologa i wykonać zlecone przez niego badania
Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Z przebarwieniami na skórze proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji lekarz dobierze odpowiednie metody aby je rozjaśnić, usunąć.