Zaparcia podczas podróży

Mam problem z zaparciem zawsze jak jestem w podróży trwa to nieraz kilka dni jak temu mogę zaradzić ?

Magdalena Mroczek

Witam, zaparcia w czasie podróży możgą byc spowodowane zmianą diety lub rytmu wypróżnień. Aby im zapobiegac należy pic dużą ilośc wody (2,5-3 l dziennie), spożywac pokarmy bogate w błonnik (owoce, warzywa, suszone śliwki, siemię lniane) oraz dbac o aktywnośc fizyczną. Można tez kupic preparat z grupy makrogoli dostępny bez recepty w aptece (np. forlax), który pomaga przy objawowym leczeniu zaparc.

Milena Lubowicz

Oczywiście należy bardzo dbać o dietę, mam jednak świadomość, że nie zawsze w podróży jest to możliwe. Może Pani sobie pomóc kupując laktulozę, dostępną w aptece bez recepty.
Pozdrawiam