Zator płuc i trudności w zajście w ciąże

Witam. Mam 21l. W lipcu miałam zator płuc i obecnie leczę się u reumatologa oraz kontroluje INR. Ostatnio zostałam wysłana na badania ANA wynik wyszedł graniczny. Zostałam wysłana na kolejne badanie dsDNA. Od jakichś 2l.nie mogę zajść w ciąże. We wrześniu tamtego roku poronilam. Pani doktor powiedziała że jeśli obecne badania będą dodatnie będzie musiała wprowadzić sterydy. A ewentualna ciąża na eleksanie(zastrzykach)i sterydach. Chciałabym się dowiedzieć jaki będzie to miało wpływ na organizm

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszelkie leczenie sterydami zawsze niesie ze sobą wiele możliwych konsekwencji. Zawsze jednak lekarz rozważa dobro pacjenta ws skutek terapii.