Zażycie 7. tabletki antykoncepcyjnej zamiast 1. i wymioty

Witam, w ubiegłym tygodniu przez przypadek zaczynając nowe opakowanie tabletek DAYLETTE zamiast 1 tabletki wzięłam 7 następnie 6 w nocy bardzo źle się czułam i wymiotowałam, przestałam brać tabletki od 2 dni występuje krwawienie z odstawienia i tym samym zaczęłam nowe opakowanie od 1 tabletki. Moje pytanie jest takie .. czy jestem teraz odpowiednio chroniona ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rozumiem, że to była próba pseudoantykoncepcji "po"? Po tak dużej dawce hormonów powinna Pani niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem. Niezbędne bad. USG ginekologiczne.