Zbliżenie narządów rodnych: możliwa ciąża?

Witam serdecznie. Wczoraj ze swoja partnerką uprawialiśmy coś w rodzaju zabawy (nazywa się to chyba petting). Polegało to na tym, że ona pobudzała się ocierając łechtaczką o mojego członka. Napewno doszło do wycieku płynu preejakulacyjnego (też chyba to tak się nazywa), lecz nie doszło do wejścia członka w pochwę, gdyż nawet nie miałem wzmożonej erekcji. Czy jest duże ryzyko, że mogło dojść do zapłodnienia? Moja partnerka jest jeszcze dziewicą. Jeśli może to być pomocne, przed "stosunkiem" nie stosowałem masturbacji przez bodaj około 48 godzin, a jeszcze przed tym zbliżeniem przez około dwie godziny wyciekło go dużo. Nie był to pierwszy wyciek tego dnia. Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż jeśli ryzyko jest duże trzeba będzie udać się do ginekologa po tabletki plemnikobójcze (wyczytałem w internecie że coś takiego jest). Od stosunku minęło na chwilę obecną (poniedziałek 22:00) około 23 godziny. Pozdrawiam serdecznie!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Preejakulat zawiera plemniki mogące zapłodnić komórkę jajową, ale ich ilość jest znacznie mniejsza niż w spremie. Jeżeli nie doszło do penetracji ryzyko zapłodnienia samym preejakulatem jest bardzo niskie. Tabletka 72h po zawiera wysokie dawki hormonów,wywołujący wiele działań niepożądanych. Z tego powodu warto przeanalizować całą sytuację, w tym wyliczyć, czy do zbliżenia doszło w trakcie dni płodnych czy niepłodnych.
Pozdrawiam.