Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdiagnozowana dwubiegunowość afektywna w rodzinie

Witam Jakiś czas temu dowiedziałam się od mojego chłopaka, że jego mama i rodzeństwo mają problemy psychiczne. Zdiagnozowaną dwubiegunowość afektywną. Od czasu gdy się spotykamy zauważyłam u niego dość niepokojące zachowanie. Otóż miewa dni gdy wyznaje wielkie uczucia i wznosi mnie w niebiosa, innego bardzo źle mnie traktuje. Mówi że sam nie wie co czuje, że jest Bogiem i jest najlepszy na całym świecie, nie słucha tego co mówię. Potrafi mieć myśli samobójcze i zamknąć się w sobie.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam, z opisu jaki Pani przedstawiła, Pani chłopak ma typowe objawy zdiagnozowanej choroby, czyli zaburzenie nastroju dwubiegunowe. Jest to cykliczne zaburzenie nastroju i jest chorobą dziedziczną. Jeżeli chce się Pani dowiedzieć więcej na ten temat to przesyłam link: http://drogadosiebie.pl/choroby-duszy/choroba-afektywna-dwubiegunowa/ http://psychiatria.mp.pl/choroby/69890,choroba-afektywna-dwubiegunowa Pozdrawiam

0

Dobrze by było, aby chłopak udał się do lekarza psychiatry celem postawienia diagnozy. Dzięki temu może uzyskać szybką, fachową pomoc, jego nastrój się ustabilizuje i będzie mógł podjąć terapie psychologiczną. To bardzo ważne, że ma w Pani wsparcie i że wyszukuje Pani dla niego informacji na ten temat.

0

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała Pani chłopak ma objawy dwóch przeciwstawnych stanów psychicznych, co może niepokoić.

Tym bardziej, że posiada utrwalone wzorce zachowań z domu ( chorująca mama i rodzeństwo).

Nie napisała Pani, czy korzysta z psychoterapii i czy jest w profesjonalnym leczeniu. Pani chłopak prawdopodobnie nie radzi sobie ze stresem. Ważne byłoby, żeby nauczył się pozytywnego myślenia i asertywności.

Jeśli chce Pani pomóc, to proszę porozmawiać z chłopakiem, żeby rozważył podjęcie terapii, nawet w ramach NFZ.

Proszę pomyśleć też o zadbaniu o samą siebie.

Wszystkiego Najlepszego, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Opisane przez Panią objawy również wskazują na zaburzenie afektywne. Dobrze by było gdyby chłopak podjął psychoterapię. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety