Złe samopoczucie pomimo leczenia Citonalem i Deprexoletem

Witam biore od 3miesiecy citonal i wieczorem deprexolet 20mg ale dalej mam nawroty złego samopoczucia mdłosci ranne wymioty brak apetytu uderzenia ciepła i zimna wypieki nie umiem sie skoncentrowac doraznie biore rudotel jak mnie dopada złe samopoczucie kiedys brałem Xanax ale słyszałem ze jest niebezpieczny i od 3 tygodni go nie biore. Mysle ze to NERWICA zeładka badania zeładka wyszły ok wmawiam sobie rozne rzeczy ogolnie złe samopoczucie jakas dobra rada??moze zmiana leków??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Stany depresyjne przede wszystkim powinny być leczone psychoterapią. Farmakoterapia pełni funkcję wspomagającą leczenie, jednak stosowana bez wsparcia terapeutycznego rzadko przynosi oczekiwane rezultaty.
Wskazana konsultacja z psychologiem lub lekarzem psychiatrą.

Bardzo proszę skonsultować się ze swoim psychiatrą. Odstawianie leków na własną rękę nie jest dobrym posunięciem. Gdy mamy niepokoje lub wyraźne objawy że zalecone leki nam nie służą od tego jest lekarz aby się do tego ustosunkował i dobrał kurację która byłaby dla nas najlepsza również pod katem przyswajania. Im mniej skutków ubocznych przyjmowania leków odczuwamy tym większa nasz chęć do ich zażywania. Proszę też nie sugerować się nadmiernie tym co Pan słyszy o lekach, tak jak wspomina Pan o xanax-ie. Leki działają trochę rożnie na różnych ludzi, więc nie warto się tak do końca sugerować. Poza tym każdy lek ma skutki uboczne, nawet witaminy. Tak więc trzeba dobrać takie które albo będą ich miały najmniej albo nie będą dla nas zbyt mocno przeszkadzające. Jedyną kompetentna w kwestii leków jest Pana lekarz.