Złe wyniki cytologii z powodu globulki - czy to możliwe?

Witam, właśnie przyszedł do mnie list z wynikami smear test i cervical screening i wszystkie badania nie wyszły perfekcyjnie. Rezultat jest taki, że jestem w małym ryzyku zachorowania na raka szyjki macicy. Czy jest możliwe, że moje badanie wyszło źle, ponieważ dzień wcześniej włożyłam sobie do pochwy globulkę cicatridina? :( Napisali mi, że przyślą mi znowu zaproszenie na badanie :( Strasznie się boję. Mam 26 lat, okres dostaję co 26 lub 27 dni i nie mam krwawień między miesiączkami. Mieszkam w Londynie i choruję na stwardnienie rozsiane :(
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Badanie Smear Test jest przesiewowym badaniem w kierunku patologii szyjki macicy.
Wyniki prawidłowe, ale z cechami stanu zapalnego, mogą pojawić się w przypadku np. infekcji drożdżakowej. Wpływ leku jest tutaj wątpliwy, gdyż opisany preparat zawiera jedynie kwas hialuronowy oraz składniki roślinne, co ma sprzyjać regeneracji błony śluzowej pochwy.

Wobec tego wskazana jest konsultacja z ginekologiem w celu ewentualnej oceny przyczyny otrzymanego wyniku. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie ewentualnego leczenia.
Proponuję wykonać badanie ponownie po kilku miesiącach, a wynik skonsultować z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl