Kobieta , 21 lat Stara bolerioza? Kilka lat temu mialam otoczke, bralam antybiotyk. Mam objawy: czeste zmeczenie i gorączki np po wf(wszystkie wyniki w normie, TSH tez), zawroty głowy, zaburzenia równowagi, snu, jedzenia, bóle mięśniowe (w karku też się zdarzają, zaniki pamieci, braki koncentracji, mroczki, rozmazuje się, zanika, rozdwaja obraz. Mam depresję, nerwice. Soczewki -po 2tyg -wada większa. TKi EEG glowy mam ok. Test IGG: 5,0 - ujemny. Na forach ludzie z wieloletnią boleriozą też posiadali IGG ujemne.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią Serdecznie,

Na bazie tego, co Pani napisała, myślę, że nie są to objawy boreliozy, tym bardziej że po wystąpieniu rumienia zażywała Pani antybiotyk.
Wyniki kontrolne są w normie- takie, jakie powinny być.

W związku z wymienionymi objawami, proponuję konsultację neurologiczną.
Napisała Pani, że ma depresję, nerwicę- dlatego zachęcam Panią również do konsultacji psychologicznej.

Dodatkowo chcę Pani powiedzieć, że siła pozytywnych myśli jest olbrzymia- myśl potrafi uzdrowić.

Czego Pani serdecznie życzę,
Irena Mielnik-Madej

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

cd- proszę udać się do lekarza zajmującego się diagnostyką leczeniem boreliozy.
Co do depresji. Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Artykuły na ten temat
Zaburzenia snu

Hipersomnia

Hipersomnia to patologicznie wzmożona senność, która nie przemija po śnie lub pojawia się podczas angażującej czynności. „Patologicznie wzmożona" jest tu szczególnie ważne, ponieważ ospałość po jednej nieprzespanej nocy nie jest chorobą. Osoby cierpiące...

Zaburzenia snu

Zespół chronicznego zmęczenia - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół chronicznego zmęczenia - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół chronicznego zmęczenia (ang. Chronic Fatigue Syndrome, CFS) to zespół objawów chorobowych spowodowanych złożonymi przyczynami. Po raz pierwszy został zdiagnozowany w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych. Objawami zespołu chronicznego zmęczenia są...