Zmęczenie i brak energii przy fibromialgii
Witam,choruję na fibromialgię ,od pewnego czasu odczuwam ogromne wyczerpanie,zmęczenie,brak energii.Wstaję zmęczony i kładę się zmęczony,nie mogę normalnie funkcjonować.Nie wiem do kogo się zwrócic,moze Pan Doktor mógłby mi pomóc??? Wykonałem już wiele badań łącznie z KT i MRI głowy. Oprócz tego zdiagnozowano u mnie seronegatywne zapalenie stawów. Wszystko byłoby w miarę w porządku,gdyby wróciła energia,ale jak to zrobić??? Proszę o poradę???

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego na konsultację. Warto by było wykonać badanie poziomu witaminy D3 w surowicy krwi - 25(OH)D3. Niedobory witaminy D3 mogą dawać dolegliwości zgłaszane przez Pana. Zalecana suplementacja u osób dorosłych z prawidłowym wynikiem poziomu wit. D3 to 2000 j.m. (50 ug) dziennie. w razie niedobory dawkę terapeutyczną ustala lekarz prowadzący. Warto zastanowić się też nad zmianą diety, a mianowicie dietę oczyszczającą i odkwaszającą, ponieważ zakwaszenie organizmu też daje objawy zgłaszane przez Pana.
Dlatego konsultacja z Pana lekarzem prowadzącym jest niezbędna.
Pozdrawiam.