Jak stosować witaminę D?

Witam. Mam niedobór witaminy D3. Wynik to 26,71 ng/ml. Biorę już dwa dni suplement z tą win i jest bez porównania lepiej. W jednej tabletce jest 2000 j.m. Moje pytanie brzmi ile tabletek przyjmować by uzupełnic ten niedobór. Dodam że przez trzy dnia Pani w aptece doradziła mi brać dwie tabletki dziennie tego suplementu. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Dawka profilaktyczna to 1000 IU/dobę. Póki co może pan przyjmować 2000 IU dziennie, a później przejść na dawkę profilaktyczną.