Zmiana tabletek w pierwszy dzień krwawienia

Witam, lekarz zalecił mi zmianę tabletek antykoncepcyjnych na słabsze. Pierwsza tabletkę z nowego opakowania miałam wziąć w pierwszym dniu miesiączki. Problem polegał na tym, że w dniu badania, a tym samym odstawienia starej tabletki miałam robioną cytologię, przez co wystąpiło delikatne krwawienie. Plamienie nie ustało tez następnego dnia. Trzeciego dnia plamienia, lekarz doradził mi wziąć pierwsza tabletkę nowego opakowania i zapewnił o zachowaniu działania antykoncepcyjnego. Mimo to mam wątpliwości czy trzeciego dnia po badaniu krwawienie było już miesiączka czy tylko skutkiem badania i czy antykoncepcja została zachowana? Jak długo można plamic po badaniu? Dodam, że ponieważ przez ostatnie dwa miesiące nie robiłam przerwy lekarz podczas badania widział, że miesiączka lada chwila nadejdzie. W normalnym trybie jednak występuje około 3, 4 dnia po odstawieniu. Po wzięciu tabletki krwawienie ustało. Bardzo proszę o Pani opinie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Ponieważ są wątpliwości czy pierwsza tabletka została przyjęta właściwie należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę do końca pierwszego opakowania tabletek. Po badaniu ginekologicznym krwawienie/ plamienie nie powinno się utrzymywać 1-2 dni.
Pozdrawiam