Zniesienie lordozy, osteofity, dyskopatia i zwężenie przestrzeni międzykręgowej

Witam od jakiegoś czasu odczuwam ból miedzy łopatkami, a czasem nagły ból w gardle tak jakby bolało jabłko Adama. Ból się nasila przy podniesieniu ręki natomiast przechodzi w pozycji leżącej na brzuchu. Pojawia się często natomiast podczas leżenia na plecach. RTG : od.szyjny : zniesienie lordozy, osteofity, dyskopatia i zwężenie przestrzeni międzykręgowej. Odc.piersiowy: kyfoza, osteofity, sklerotyzacja blaszek granicznych, mam też skoliozę. Czy takie schorzenia mogą dawać taki objawy bólowe ?

Witam,

Badanie RTG kręgosłupa nie jest badaniem wystarczającym do oceny zmian zwyrodnieniowych, zwłaszcza jeżeli występują opisywane przez Panią objawy. Konieczne jest wykonanie badania MR kręgosłupa szyjnego i ocena neurochirurgiczna możliwości leczenia operacyjnego lu zachowawczego.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl