Zwężenie przestrzeni międzytrzonowych VL-5-S1 w okresie menopauzalnym

WITM.Mam 46 lat i jestem w okresie menopauzalnym.Od wielu już lat bolał mnie kręgosłup,a w tym roku ból znacznie się nasilił,Badanie rtg kręgosłupa:zwężenie przestrzeni międzytrzonowych VL-5-S1,osteofity trzonów kręgów.Dodam że opjawiły się też uciążliwe zaeroty głowy.Neurologa mam dopiero w listopadzie.Proszę o interpretacje.pozdrawiam Marzena

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów, a także możliwą chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Możliwości lecznicze są różne i decyzja o ich wyborze należy do lekarza prowadzącego. Sugeruję udać się do neurologa na wyznaczoną wizytę w celu konsultacji i ewentualnie ustalenie dalszego postępowania.

Pozdrawiam.