Bóle kończyn górnych i bóle w obrębie łopatek

Witam! Mam problem z ojcem, który ma 80 lat. Cierpi na bóle kończyn górnych i bóle w obrębie łopatek. Został szczegółowo przebadany w szpitalu, w kierunku wszelkich chorób (układowe, nowotwory - markery, rtg, kolonoskopia, gastroskopia). W badaniach laboratoryjnych - OB - 98/1godz, CRP - 68.... Nieznacznie spadły do tych właśnie liczb. We krwi anemia, żelazo - 40, Hb-10,5, po 3 miesięcznym leczeniu Sorbiferem i kwasem foliowym. Nie ma nigdzie zmian, oprócz tych, które wymieniłam. Co dalej robić?

Witam serdecznie! Niestety jeżeli dolegliwości bólowe się utrzymują, ponadto nadal towarzyszą im nieprawidłowe wartości badań laboratoryjnych konieczne jest dalsze poszukiwanie przyczyn choroby. Tak więc konieczne jest poszerzenie diagnostyki. Obraz może odpowiadać polimialgii reumatycznej, należy również wykluczyć choroby hematologiczne - w jakim trybie powinna odbywać się dalsza diagnostyka powinien zdecydować lekarz rodzinny, który ma możliwość zbadania pacjenta (poradnia? ponowna hospitalizacja?). Warto jeszcze skonsultować ojca z reumatologiem. Do czasu wyjaśnienia objawów wskazane jest stosowanie leków objawowych (przeciwbólowych), koniecznie z lekami osłaniającymi żołądek. Zarówno do hematologa, jak i reumatologa konieczne jest skierowanie. Pozdrawiam