Co obniża skuteczność i działanie tabletek antykoncepcyjnych

co negatywnie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych

Nieregularne stosowanie to oczywiście najbardziej istotny element skutecznego działania tabletek, jednak nie jedyny. `należy pamiętać, iż wszelkie zaburzenia żołądkowo-jelitowe powodują złe wchłanianie leku. A zatem warto pamiętać, że zarówno wymioty, biegunki, a także zażywanie leków lub substancji "na odchudzanie" zmniejszają skuteczność antykoncepcji. Najprostszy przykład z życia codziennego - nadmiar spożywania ananasów, co wydatnie wpływa na perystaltykę i wchłanianie.