Co zrobić z tym bólem oka?
Od pięciu miesięcy mam ból oka i nosa Byłam u laryngologa i okulisty Wszystko jest w porządku Oko i nos bardzo często mnie pieką i swędzą Do tego towarzyszy ból kręgosłupa szyjnego W nocy muszę się tak ułożyć , żeby nie było ucisku ,bo wydaje mi się , że zaraz oko mi wyjdzie Czy wskazany jest rezonans magnetyczny Dziękuję

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
drętwienia skóry głowy i mioklonie mogą mieć podłoże w wielu dolegliwościach. Schorzenia wcale nie muszą być groźne, czasami zdarza się, że za takie objawy odpowiadają zaburzenia psychiczne.
Drętwienia i napadowe zaburzenia ruchowego są często powodowane występowaniem nerwicy lękowej. Oprócz nich występuje także uczucie lęku i niepokoju, zmienność nastroju, bezsenność, zaburzenia pamięci, bóle głowy, pocenie się i tiki nerwowe. Warto byłoby się zgłosić do psychiatry lub psychologa, który pomógłby Pani w diagnozie i zaplanował odpowiednią terapię.
Jeśli mrowienie skóry głowy ma charakter przewlekły i nie jest powodowany przez problemy o podłożu psychicznym, to powinien być powodem obserwacji i kontroli u neurologa. Takie stany są również powodowane przez ciągle występujące migreny, chorobę stwardnienia rozsianego i stwardnienia zanikowego bocznego, a także przy bólach klasterowych głowy.
W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-dretwienie-skory-glowy-zawroty-glowy-nudnosci-oraz-utrata-swiadomosci
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-dretwienie-skory-glowy-na-potylicy-w-momencie-dotyku