Czy moje objawy mają związek z ciśnieniem?

Witam mężczyzna lat 39. Biorę leki na nadciśnienie które to po lekach miało wartości 135/80 puls 80.Od pewnego czasu zacząłem popijać herbatę z hibiskusa i jeść ząbek czosnku dziennie. Ciśnienie spadło do 120/60 puls 60, ale także pojawiły się bóle w klatce piersiowej i z tyłu głowy,mroczki przed oczami ogólnie źle samopoczucie. Czy te dolegliwości mają związek z niskim ciśnieniem czy też jakieś problemy z sercem?
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niskie ciśnienie tętnicze może powodować różne objawy, takie jak zawroty głowy, mroczki przed oczami, osłabienie, zmęczenie czy bóle głowy. Jednak wartości, które się u Pana utrzymują obecnie, są wciąż w granicach normy dla większości ludzi i nie są zazwyczaj uważane za niebezpieczne.

Z uwagi, że opisane przez Pana symptomy mają charakter raczej kardiologiczny, zalecamy udanie się do kardiologa, który wykona odpowiednie badania i będzie w stanie postawić jasną diagnozę.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-kategoria

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry.

Opisane objawy wymagają stacjonarnej wizyty u lekarza prowadzącego który zlecił leczenie nadciśnienia.

Należy wyjaśnić zgłaszanie dolegliwość bóle w kl piersiowej oraz złe samopoczucie w tym celu lekarz zleci odpowiednią diagnostykę która wykluczy lub potwierdzi chorobę układu naczyniowo serową.

Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym Pana leczenie.

Pozdrawiam