Czy można stwierdzić niedoczynność tarczycy?

Witajcie, Chciałabym, żeby ktoś mądry, znający się na endokrynologii zinterpretował moje wyniki badań. Dostałam już skierowanie do specjalisty, ale dano mi termin za 10 miesięcy, więc chciałabym obadać temat już teraz. Czy z tych wyników można ustslić czy mam niedoczyność tarczycy? Albo wskazjuą na coś innego? Niedobór jodu, selenu... innych mikroelementów? Kobieta: 26 lat TSH 2,01 mIU/l [0,25- 5,00] FT3 3,40 pmol/l [3,50- 7,00] L FT4 0,86 ng/dl [0,70- 1,55] Wit. D 32,50 ng/ml [30- 100] ALT 16,6 U/l [0,0- 31,0] AST 20,1 U/l [0,0- 31,0] Cholesterol całkowity 3,42 mmol/l [0,00 - 5,20] cholesterol HDL 1,24 mmol/l [1,04 - 1,55] cholesterol LDL 1,81 mmol/l [0,00 - 3,30] trójglicerydy 0,82 mmol/l [0,00 - 1,70] Potas 4,14 mmol/l [3,50 - 5,50] Wapń całkowity 2,34 mmol/l [2,15 - 2,57] CRP 1,43 mg/l [0,00 - 5,00] OPIS USG: Prawy płat tarczycy o wymiarach 15 mm x 16 mm x 40 mm, objętość 5 ml. W zakresie prawego płata widoczne drobne guzki hypoechogeniczne do 4 mm. Lewy płat tarczycy o wymiarach 10 mm x 15 mm x 37 mm, objętość 3 ml. W lewym płacie widoczne hypoechogeniczne guzki do 6 mm liczniejsze niż w płacie prawym. Cieśń nie pogrubiała, do 3 mm. Tarczyca o prawidłowym ukrwieniu. Nie uwidoczniono podejrzanych węzłów chłonnych. Moje objawy: częste uczucie zimna (zimne ręce) trudność w rzuceniu wagi (dodam, że 2 lata temu zmieniłam nawyki żywieniowe i schudłam jakieś 20kg (miałam nadwagę) , a teraz mimo diety i ćwiczeń nawet waga stoi w miejscu albo delikatnie rośnie). problemy z pamięcią, skupieniem uwagi, suche, przerzadzone, wypadające włosy (ale rosną bardzo szybko) dość mocny okres obniżone białe krwinki (neurofile)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wyniki badań tarczycowych nie wskazują na niedoczynność tarczycy. Radziłbym powtórzenie TSH, Ft3, FT4 za ok 4 tygodnie i regularne wykonywanie [co 6 miesięcy] USG tarczycy.