Czy powinnam brać pod uwagę wiek ciąży z usg?

Chciałabym zadać pytanie dotyczące ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 4.05.2017 roku. Mam cykle nieregularne, najkrótszy trwał około 30 dni a najdłuższy nawet 40. W marcu 2017 roku skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne (lekarz przepisał mi je w celu wyregulowania miesiączek, ale ze względu na złe wyniki badań po około 3 latach musiałam przestać je brać). Ostatni cykl trwał 31 dni. Współżyłam 14 maja z prezerwatywą, ale za jakieś półtorej godziny od tego stosunku, współżyłam z tym samym partnerem raz jeszcze z tym że na kilka sekund partner wszedł we mnie bez prezerwatywy, potem dopiero ją założył. Kolejny stosunek miałam 27 maja bez prezerwatywy. Przewidywany czas kolejnej miesiączki to 4 czerwca 2017.Nie dostałam okresu więc 6 czerwca zrobiłam test i wyszedł negatywny. 13 czerwca zrobiłam kolejny test i wyszedł pozytywny. Do lekarza trafiłam 20 czerwca i wg GS ciąża ma 5 tygodni i 3 dni (więc chyba do zapłodnienia doszło 27 maja), jeżeli liczyć ciąże od dnia ostatniej miesiączki czyli od 4 maja to w dniu wizyty u lekarza czyli 20 czerwca powinnam być w 6 tygodniu i 5 dniu ciąży. Dodam że z początkiem maja wróciłam z wyczerpującej podróży, zmieniłam dietę na odpowiednią dla mnie u dietetyka oraz przeżyłam bardzo stresującą sytuację co również mogło wpłynąć na przesunięcie owulacji. 8 sierpnia robiłam również badania prenatalne i tam wg CRL byłam w 12 tygodniu i 5 dniu ciąży (i znów gdyby brać pod uwagę ostatnią miesiączkę to powinnam być już wtedy w 13 tygodniu i 5 dniu ciąży).Bardzo proszę o odpowiedź czy powinnam brać pod uwagę wiek ciąży z usg i przyjąć że do zapłodnienia doszło podczas stosunku 27 maja?

Lek. Tomasz Budlewski

przy nie regularnych cyklach bierze się pod uwagę "wiek" z pierwszego usg aczkolwiek nie jest wykluczone wcześniejsze zapłodnienie. jeżeli chodzi o ustalenie ojcostwa to tylko badania genetyczne dadzą 100 % pewności