Czy takie objawy może dawac nerwica?

Dzień dobry, jestem 23 letnim mężczyzną. Około 8 miesięcy temu wchodząc do dużych pomieszczeń pełnych ludzi (na przykład duże sklepy / hipermarkety) zacząłem odczuwać zawroty głowy, uczucie jakbym miał się zaraz wywrócić, miękkie nogi. Przez pewien czas występowało to tylko w takich sytuacjach. Niestety po upływie miesiąca zawroty głowy zaczęły się pojawiać także za kierownicą, czasami nawet i we własnym domu. Zauważyłem, że objawy nasilają się na tzw. kacu i kilka dni po spożyciu alkoholu. Odstawiłem alkohol i już po tygodniu lub dwóch odczułem znaczną różnicę (rzadsze zawroty głowy). Dodam, że do zawrotów głowy czasami dochodzi także puste odbijanie się czy taki dziwny ucisk w klatce piersiowej (zazwyczaj przed snem). Badania krwi, moczu zrobione - w porządku (oprócz cholesterolu, który jest podniesiony do 280). EKG zrobione, badanie laryngologiczne, neurologiczne także - wszystko w porządku. Na skierowaniu do neurologa lekarz rodzinny wpisał podejrzenie zespołu tętnicy kręgowo-podstawnej. Dziwnym jest to, że idąc do fryzjera i siedząc na fotelu fryzjerskim, nagle odczuwam bardzo mocno te objawy, pojawiają się także gorące poty, czuję się jakbym miał się wywrócić / spaść na ziemię - po wyjściu na świeże powietrze wszystko przemija. Czy takie objawy może dawać nerwica? Dodam, że mam dość często do czynienia ze stresem - prowadzę własną firmę, dość łatwo się denerwuje. W ostatnich latach zmarł także mój tato i wydaje mi się, że miało to wpływ na moją psychikę. Niestety pracuję dużo przy komputerze i moja aktywność fizyczna jest bardzo rzadka. Będę wdzięczny za wskazówkę, w jakim kierunku dokonywać dalszych "poszukiwań", aby ten problem wyeliminować, ponieważ dość mocno utrudnia to życie i normalne funkcjonowanie.

Witam Pana,

wskazana jest dodatkowo diagnostyka psychiatryczna oraz pomoc w formie psychoterapii, symptomy mogą być spowodowane czynnikiem psychogennym.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś