Czy te problemy wskazują na nerwicę?

Witam, od pary dni budzę się w nocy i nie mogę oddychać. Do tego szybko biję mu serce. Byłam w przychodni wczoraj -> EKG ok, ciśnienia 130/80/164. Lekarka stwierdziła tachykardie zatokową i nerwice. Wybieram się do psychologa. Mohe pytanie brzmi, czy to na pewno nerwica? Mam sucho w gardle, boli mnie głowa w okolicy skroni, mam zapchana jedną dziurkę od nosa i odczuwam ciągły niepokój. Morfologia krwi tez okej- lekarz chcę tylko wykluczyć niedoczynnosci tarczycy.

Dzień dobry. Rzetelna diagnoza nie może opierać się tylko na opisanych przez Panią objawach. Dla potwierdzenia lub wykluczenia ich przyczyn konieczna jest wizyta u specjalisty, który -zależnie od stylu pracy - zbierze wywiad, zastosuje testy lub kwestionariusze jako narzędzia diagnostyczne. Mogę jedynie napisać, że mogą one stanowić skutek zaburzeń funkcjonowania w sferze psychologicznej. Ale chcąc uzyskać pewność, musi Pani udać się na bezpośrednią konsultację. Pozdrawiam.