Czy te wszystkie tabletki można brać w tym samym czasie?

Witam. Dostałem od lekarza tabletki Debutir 60, 2 opakowania oraz Auriverin MR 200mg, biorę też Dexilant 60mg 1x dziennie. Dziś z rana wziąłem 3 tabletki na raz. Muszę brac rano i wieczorem Debutir i Auriverin po tabletce i raz z rana Dexilant . Czy to dobry pomysł brac je wszystkie razem z rana czy mam to jakoś czasowo rozłożyć? Oraz czy przyjmując te leki mogę wyjść na piwo na imprezę oracownicza? Szykuje się przywitalna impreza i zastanawiałem się czy mogę sobie na coś pozwolić

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, wymienione przez Pana leki: Auroverin, Debutir oraz Dexilant nie wchodzą ze sobą w szkodliwe interakcje i zazwyczaj można je ze sobą łączyć oraz przyjmować o tej samej porze, jeśli nie występują u Pana inne dolegliwości zdrowotne. Dexilant jest zazwyczaj zażywany na dolegliwości układu pokarmowego takie jak zgaga, refluks, które same w sobie są przeciwwskazaniem do spożywania alkoholu. Leki te nie wchodzą w interakcje z trunkami procentowymi, jednak warto być szczególnie ostrożnym podczas ich mieszania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarze

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-z-cytrusami

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-jak-bezpiecznie-przyjmowac-leki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.