Czy w tej sytuacji istnieje ryzyko, że moja partnerka będzie w ciąży?

Witam. Wczoraj odbywałem stosunek seksualny z moją partnerką. Po czynnościach seksualnych wyszedłem członkiem z jej pochwy i doszedłem w prezerwatywie, po czym ponownie włożyłem członka z prezerwatywą do pochwy. Wykonałem kilka ruchów i wyszedłem członkiem z pochwy. Jednak zauważyłem, ze na członku nie ma prezerwatywy. Prezerwatywa została w pochwie, jednak część otwarta była znacznie na zewnątrz, a po wyciągnięciu jej z pochwy w zbiorniczku była sperma - delikatnie mniej niż zawsze, ale nie jakoś drastycznie mniej. Być może było to spowodowane, że byłem pod mocnym wpływem alkoholu i miałem krótki orgazm. Dodam, że dziewczyna była pod koniec miesiączki, gdyż na prezerwatywie był widoczny ciemnobrązowy śluz. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Zawsze jestem ostrożny co do spraw antykoncepcji. Błędem bylo włożenie członka po orgazmie, jednak było to tylko na krótką chwilę.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Pana przypadku szansa na ciążę jest raczej minimalna. Po pierwsze, jeśli prezerwatywa podczas stosunku była prawidłowo założona, a przy opisanej sytuacji nie doszło do przedostania się nasienia do dróg rodnych partnerki, ryzyka na ciążę praktycznie nie ma.

Co więcej, jeśli partnerce dopiero co skończył się okres, mało prawdopodobne jest wystąpienie owulacji, co również wyklucza zapłodnienie.

W razie wątpliwości zalecamy wykonanie testu ciążowego co najmniej 14 dni po ryzykownym stosunku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.