Czy w zaistniałej sytuacji ciąża była możliwa?

Witam, pytanie będzie dotyczyło tego czy podczas petting w okresie dni płodnych można zajść w ciąże ? Dla lepszego zobrazowania sprawy opisze cała sytuacje ponieważ bardzo się stresuje ciążą. A wiec tak równe dwa tygodnie temu odbył się peeting z chłopakiem. Ogólnie byliśmy w ubraniach i przez włożenie ręki i wyciągnięcie członka robiliśmy sobie dobrze. Doprowadziłam chłopaka do wytrysku po czym dałam mu jakaś husteczke i płatki kosmetyczne w celu aby wytarł sobie ręce i siebie. Następnie dałam mu trochę żelu antybakteryjnego żeby wyczyścił sobie dłonie (niestety nie wiem czy to była wystarczająca ilość i czy przez przypadek później nie dotknął brudnych husteczek). Dodam ze również wyczyściłam swoje dłonie. Ogólnie partner ubrał się chwile gadaliśmy przytulaliśmy się i znów po jakiś 10-15 minutach zaczął wkładać palce do pochwy czego obawiam się ze mogł przenieś coś przez palce. Wydaje mi się ze ręce miał suche jednak martwie się tym ze mogło coś zostać za paznokciami czy coś... ogólnie okres powinnam dostać za 3 dni. Od wczoraj jakoś bardzo zle się czuje jestem bardziej senna, zmęczona kręci mi się w głowie odczuwam jakieś nudności i bolą mnie piersi. Nie wiem czy to PMS czy już pierwsze objawy ciąży... ogólnie zaczęłam się stresować tym ze mogę być w ciąży przez te objawy. Proszę o odpowiedz czy w zaistniałej sytuacji jest możliwa ciąża? Czy niecale dwa tygodnie to już wystarczający czas na pierwsze objawy ciąży czy to za wcześnie? Dodam że partner nie dotykał mnie w ogóle swoim członkiem ani nie było wytrysku na moje ciało, jedynym „przenośnikiem” plemników mogłoby być palce. Proszę o odpowiedź...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zapłodnienie w wyniku pettingu nie jest możliwe, również przeniesienie ejakulatu czy preejakulatu do pochwy poprzez niedokładne wytarcie rąk czy penetrację pochwy palcami, na których teoretycznie może być wyschnięta sperma jest niemożliwe.

Przede wszystkim czynnikiem decydującym jest tutaj czas i warunki atmosferyczne – plemniki są wrażliwe na temperaturę i poza drogami rodnymi mogą przeżyć bardzo krótko. Wytarcie rąk chusteczką czy użycie żelu antybakteryjnego sprawia, że nie jest możliwe, by plemniki były zdolne do zapłodnienia.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku.

Pani dolegliwości wskazują raczej na zbliżającą się miesiączkę, choć oczywiście może je potęgować stres i strach, które Pani towarzyszą w związku z ewentualną wpadką. Niemniej nie ma Pani powodu do obaw, ale warto pamiętać, by przy zbliżeniach intymnych pamiętać o odpowiedniej higienie – czyli wzięciu prysznicu po każdej ejakulacji.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/okres-odpowiedzi-na-10-najczesciej-zadawanych-pytan.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.