Czy warto zrobić test pod kątem zakrzepicy?

Witam. Mój tato ma zakrzepice nóg, później to samo złapalo dwoje braci. Hematolog stwierdził że to genetyczna choroba. Rodzice nawamiaja mnie na branie polocardu (zapobiegawczo bo ma niby wpływ na krzepnięcie krwi) trochę wydaje mi się głupio brać ot tak lek. Czy ma to sens? Rodzice też mnie męczą bym zrobił badania D'DIMERY, INR oraz antytrombine 3, nurtuje mnie czy je robiąc wyniknie że jestem w grupie ryzyka na zakrzepice bądź pokażą "sytuację"aktualną? Czy te wartości są jakieś stałe czy zmienne wraz z chorobą.

Tak, rodzice mają rację w kwestii że powinien pan poddać się badaniom. Specjalista który zajmuje się takimi sprawami to hematolog. Te badania które wskazują rodzice to tylko część tego co powinien pan przejść. Najlepiej skonsultować sprawę z Hematologiiem i sprawdzić czy Pan ma skłonności do zakrzepicy. Skłonności takie mogą mieć podłoże genetyczne ale także wynikać z trybu życia, diety, aktywności fizycznej oraz kontaktu z czynnikami środowiskowymi. Pozdrawiam. Robert Kulik. Lekarz Androlog ginekolog. Http://wazektomia.warszawa.pl