Gastroduodenopatia rumieniowa

Witam, mój wynik gastroskopii to gastroduodenopatia rumieniowa. Czy to niepokojące? Dodam, że nie mogę wyleczyć anemii z powodu braku żelaza, które ciągle uzupełniam surbiferem, choć mam też obfite miesiączki. Mam 39 lat. GASTROSKOPIA BYŁA ROBIONA DWA LATA TEMU. Odczuwam też co parę miesięcy ból w lewym dolnym boku, trwający nieustannie do dwóch dni. Najbardziej po jedzeniu. Usg jamy brzusznej nic nie wykazało. Czym skutkuje diagnoza gastroskopijna, nie biorę żadnych leków. Z góry dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na niewielkiego stopnia stan zapalny w obrębie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty gastroenterologa. Być może konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki.