Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta

Witam! Moim problemem jest dziwna wysypka na dekolcie, która pojawiła się w październiku. Po jakimś czasie znikała. Teraz w styczniu pojawiła się już na dobre. Dermatolog przepisał mi maść z antybiotykiem. Co prawda wysypka pojawiła się też na szyi i powoli jakby idzie w stronę policzków. Maść stosuję tydzień, ale tak od kilku miesięcy jem dużo ostrego, przede wszystkim ketchup codziennie i prawie do wszystkiego. Czy jest możliwość, że to właśnie od ostrego ta wysypka jest trudniejsza w leczeniu? Bardzo proszę o odpowiedź. Wypłakałam już chyba wszystkie łzy :(

Lek. Joanna Gładczak 77
Lek. Joanna Gładczak Internista, Tychy 77 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę

Witam serdecznie!

Przyczyną Pani zmian może być alergia, jednak bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się tego stwierdzić.
W pierwszej kolejności proszę się przyjrzeć stosowanym kosmetykom i to zarówno do makijażu jak i pielęgnacji ciała. Również wody toaletowe oraz perfumy mogą być przyczyną objawów.
Może przed wystąpieniem zmian zmieniła Pani proszek do prania, płyn do płukania tkanin?
Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się nasilają.

Jeżeli chodzi o wpływ stosowanej diety na stan skóry, to rzeczywiście niektóre produkty mogą wpływać niekorzystnie na cerę, więcej na ten temat w załączonym artykule:http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere.

Jeżeli mimo zastosowanego leczenia zmiany nie ustąpią konieczna będzie niestety ponowna wizyta u lekarza.

Pozdrawiam

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500