Jaki wpływ na ewentualną ciążę mają tabletki Yaz?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych firmy Yaz. Nigdy wcześniej nie brałam tabletek hormonalnych. Terapię przeciwko zmianom trądzikowym rozpoczęłam w trzecim dniu cyklu. Między trzecim a czwartym dniem cyklu doszło do stosunku. Zdaję sobie sprawę, że tabletki nie mają działania antykoncepcyjnego po dwóch dniach stosowania. Moje pytanie odnosi się do innej kwestii. Czy jeśli doszło do zapłodnienia, zakładając tak wczesną owulację w czwartym dniu cyklu, przyjęcie jednej tabletki po odbytym stosunku może mieć wpływ na zapłodnione jajeczko a mianowicie na proces jego zagnieżdżenia? Czy jedna tabletka antykoncepcyjna może wywołać ten sam efekt to antykoncepcja awaryjna ? Dodam, że z obawy i różnych opinii znalezionych w internecie, zostały przyjęte tylko te dwie tabletki w trzecim i czwartym dniu cyklu, w tym jedna po stosunku. Czy możliwa jest owulacja w momencie krwawienia i przy regularnych cyklach (ostatnie pięć wyglądały w ten sposób co 27,27,27,31 i 31 dni) gdy naturalnie błona śluzowa macicy ulega złuszczaniu, a dodatkowo jest to nie opłacalne dla organizmu z punktu biologicznego ? Czy przyjęte te dwie tabletki i utrzymujące się stężenie w organizmie mogło spowodować problemu z zagnieżdżeniem się zarodka i jego obumarciem ? Druga rzecz jest związana z powyższą sytuacją. Załóżmy, że doszło do zapłodnienia właśnie tego czwartego dnia. Zarodek się nie zagnieżdził po tych siedmiu dniach od momentu zapłodnienia, czyli w okolicach 11-12 dnia doszło do jego obumarcia. Czy w takiej sytuacji organizm doprowadza do poronienia tzw ciąży biochemicznej? Teoretycznie komórka jajowa została zapłodniona. Czy organizm będzie czekał z wydaleniem do pojawienia się krwawienia w terminie przewidywanej miesiączki? To jest od dnia teoretycznego braku zagniezdzenia się zarodka (12 dzień) do 31 dnia cyklu, czyli ponad dwa tygodnie. ? Czy raczej powinno pojawić się krwawienie dużo wcześniej ? Chciałabym uspokoić własne myśli i odrzucić przekonanie że mogłam coś zrobić złego rozwijającemu się zarodkowi poprzez przyjęcie tej jednej nieszczęsnej tabletki po odbytym stosunku. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aby jedna tabletka mogła spowodować jakieś uszczerbki. Proponuje oznaczyć poziom. Beta hcg i koniecznie udac się do ginekologa