Kontakt osoby po przeszczepie szpiku kostnego z dzieckiem chorym na ospę

Moja 13miesieczna corka wczoraj dostała pierwszych objawów ospy-miała 5 krostek. Dziś ma 6 nowych, ale ogolnie czuje sie dobrze-nie ma goraczki, jest radosna, ma apetyt.Za dwa dni przylatuje do mnie moj tata który 10 lat temu miał nowotrow chlonniak i przeszczep szpiku kostnego. Od tamtego czasu wszystkie wyniki sa bardzo dobre. Tata ma 62 lata, jest dobrego zdrowia, ma tylko niewielkie nadciśnienie.Czy jest jakieś większe ryzyko ze zarazi sie od mojej córki i dostanie półpasiec?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje ryzyko zakażenia wirusem ospy wietrznej i półpaśca.