Przepuklina rozworu przełykowego, dwie nadżerki i obecność żółci w żołądku

Witam. Stwierdzono u mnie przepuklinę rozworu przełykowego, dwie nadżerki i obecność żółci w żołądku. Cały czas odczuwam w gardle gorycz, zgagi nie mam. Leki niestety nie pomagają. W jak szybkim czasie żółć spowoduje raka przełyku? Słyszałam, że żółć działa jeszcze gorzej niż kwas żołądkowy. Niestety żółć ciągle cofa się do żołądka i do przełyku, gdyż mam refluks. Czy zawsze dojdzie do raka czy pomimo cofania się żółci może się tak nie stać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenetrologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.