Senność, brak apetytu, parcie na pęcherz i mdłości - czy to ciąża pozamaciczna?

Witam serdecznie! Jestem kobietą, mam 26 lat. Jestem mamą 13-miesięcznego dziecka, karmię je piersią. Ciąża przebiegła prawidłowo. Mam taki problem. 9 marca miałam normalną, obfitą, bardzo bolesną jak zawsze 6-dniową miesiączkę. Po niej, ok. 10-12 dnia cyklu kochałam się z mężem bez zabezpieczenia, był to stosunek przerywany, ale mąż nie wyklucza, że mogło dojść do częściowego wytrysku do środka.

Po paru dniach zaczęłam się fatalnie czuć, męczyły mnie mdłości, bolał mnie żołądek i podbrzusze, był to bardzo silny ból, bolały mnie sutki, podczas karmienia dziecka i ogólnie były drażliwe, doskwierał mnie mocny ból kręgosłupa w dolnej części. Brałam tabletki na zapalenie pęcherza, trochę pomogły, podbrzusze boli mniej. Takie samopoczucie nie przeszło przez cały cykl, a 27 dnia cyklu, 04.04.2013 dostałam miesiączkę, o ile można to nazwać miesiączką. Było to leciuteńkie, skąpe krwawienie, a może plamienie, koloru ciemnoczerwonego, trwało niecałe 2 dni, nie bolało mnie wtedy zupełnie podbrzusze, a zawsze biorę kilka tabletek przeciwbólowych.

Nadal źle się czuję, mam zmniejszony apetyt, mam mdłości, jestem okropnie senna, mam dość duże parcie na pęcherz, nadal boli kręgosłup, natomiast piersi zupełnie mnie nie bolą. Zrobiłam dziś test ciążowy i wyszedł negatywnie. Co w takim razie może być przyczyną mojego złego samopoczucia? Czy możliwe, że to ciąża pozamaciczna?

Witam! Opisywane dolegliwości mogą mieć różną etiologię. Najczęściej są one objawem zaburzeń hormonalnych, które w sytuacji karmienia piersią, mają charakter przejściowy i nie są niczym niepokojącym. W treści zapytania odnajduję informację na temat infekcji układu moczowego oraz stosowanego leczenia. Czy miała Pani zatem wykonywane badanie kontrolne moczu? Czy nie odczuwa Pani świądu okolic intymnych, nie zauważyła nieprawidłowej wydzieliny z dróg rodnych? Być może opisywane dolegliwości wywołane są niedoleczonym zapalenie pęcherza lub rozprzestrzenieniem się infekcji na drogi rodne. W opisanej sytuacji wskazane jest wykonanie kontrolnego badania ogólnego moczu oraz, w razie utrzymywanie się dolegliwości, umówienie wizyty u ginekologa. Pozdrawiam