Silne bóle w klatce piersiowej przy niedoczynności tarczycy

Mam 23 lata.Moim problemem są silne bóle w klatce [piersiowej, na plecach, w okolicy łopatek. Przy dotyku boli jeszcze bardziej, tak samo nasila się przy ruchach. Choruję na niedoczynność tarczycy, zaczęłam terapie i po jakimś czasie pojawił się silny, nie ustepujący ból w klatce piersiowej jednak po kilku dniach ustał. Teraz znowu wrócił jednak utrzymuję się ciągle: raz trochę słabiej, raz trochę mocniej. Jestem osobą strasznie podatną na stres, w dzieciństwie leczyłam się na nerwicę.

Proszę sprawdzić poziom TSH we krwi, czy dawka leku na niedoczynność tarczycy nie jest za duża, zbyt duża dawka może spowodowac tachykardię i pobolewanie w ok serca.. Warto również zrobić sobie rtg kręgosłupa celem jego oceny> ból nasilający się przy ruchach nie jest raczej wywołany patologią tarczycy, a znacznie częściej chorobami kręgosłupa. Ew. KT kręgosłupa. Polecam również wykonanie zwykłego ekg. celem przesiewowej oceny pod kątem zaburzeń układu krążenia. Czy bóle w klatce piersiowej ustępują po lekach lub nasilają się po wysiłku, np. spacerze? Warto wybrać się do lekarza, aby Panią zbadał i ocenił.

Pozdrawiam

MD

Ciało i psychika są nieodłączną współdziałającą całością. Prócz kontaktu z dobrym fizjoterapeutą, zalecałabym też kontakt z psychoterapeutą zorientowanym też na pracę z ciałem. Bóle w okolicach wymienionych przez panią mogą mieć związek zablokowaniem wyrażania takich emocji jak złość bądź smutek.