Silny ból podczas krwawienia i stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam,jestem 9 m-cy po zapaleniu nerek.Od 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne.Od 3-4 miesięcy podczas 4-dniowej miesiączki pojawiają się niesamowite bóle podbrzusza,ból jelit,skurcze.Najbardziej boli z lewej strony pod żebrem.Ból promieniuje do nerki i łopatki, jest nie do wytrzymania.Wszystko ustępuje po skończonej miesiączce.USG ginekol. robione w sierpniu prawidłowe z mała nadżerką.USG jamy brzusznej, badania laboratoryjne są doskonałe.Czym może to być spowodowane i co powinnam zrobić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać badanie USG oraz badania hormonalne. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.