Testy na nietolerancję pokarmową

Witam. Mam Hashimoto, chcę zbadać czy toleruję niektóre produkty spożywcze. Nie wiem jednak czy lepiej wykonać badania pakietow na alegrie pokarmowe czy testy na nietolerancję pokarmowe. Testy na nietolerancję z kolei sa podzielone na takie które badane są w laboratorium-długo czeka się na wynik lub takie które są do godziny po badaniu( nie wiem czy są wiarygodne). Która z opcji powinnam wybrać?

Tak zwane testy na nietolerancje pokarmowe nie maja żadnego, udowodnionego naukowo znaczenia w medycynie. Ich wykonywanie to strata pieniędzy. Jeśli podejrzewa Pani u siebie alergię pokamową powinna Pani wykonać badanie krwi, ktore pozwoli oznaczyć becność przeciwciał przeciwko składnikom pokarmu.