W ciągu dwóch lat przytyłam 25 kg: jak to zrzucić?

Witam. Jestem kobietą, mam 20 lat, 170 cm wzrostu, ważę 90 kg, zaczynam treningi na siłowni 3 razy w tygodniu. Uprawiałam wyczynowo sport, złapałam kontuzję, która nie obyła się bez operacji kolana. Przez brak ruchu oraz złe odżywianie w ciągu 2 lat przytyłam 25 kg, które teraz chcę zrzucić. Stosowałam dietę Dukana, ale nie wytrzymałam na niej. W mojej rodzinie są 2 osoby bardzo otyłe (mama ojca oraz jego siostra). Nie jestem chora. Moje jedzenie jest bardzo nierównomierne, tłuste i na szybko. Chciałabym dowiedzieć się jaka dieta pomogłaby mi przy treningach zrzucić tyle kilogramów oraz przywrócić masę mięśniową, aby wrócić do wyczynowego sportu?

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności chciałabym Panią uprzedzić, że Pani plany są bardzo ambitne, dlatego cały proces będzie trwał stosunkowo długo. Niezbędna jest zmiana diety. Ze względu na Pani otyłość wskazana jest dieta śródziemnomorska, ograniczająca tłuszcze wielonasycone (mięsa, masła). W razie możlwości oczywiście doradzałabym wizytę w poradni dietetycznej, gdzie zostanie ułożona Pani dieta dobrana do Pani i Pani potrzeb.

Siłownia nie jest najkorzystniejszym miejscem do ćwiczeń w pierwszej fazie odchudzania ze względu na zwiększone ryzyko urazów stawów. Jeśli umie Pani pływać zachęcałabym do częstszego uczęszczania na basen, który swietnie modeluje sylwetkę, niweluje cellulit. Godzina pływania to ponad 500 spalonych kalorii.

Pozdrawiam.