Wiele różnych objawów - co mogą oznaczać?

Witam! Od pewnego czasu obserwuję u siebie wiele dziwnych objawów. Kiedy wpisuję je w internecie, wyskakuje tyle różnych schorzeń, że nie wiem już, w którym kierunku konkretnie szukać. Przede wszystkim od około pół roku czuję się strasznie zmęczona i senna. Nie mogę wieczorem zasnąć, a jak już się uda, to ciągle się budzę. W efekcie rano jestem wykończona i czuję, że mogłabym spać cały dzień. Niewielki wysiłek powoduje ogromne zmęczenie oraz szybki, płytki oddech (np. wejście po schodach, szybki marsz, przebiegnięcie nawet kilku metrów). Mam powiększone węzły chłonne na szyi (od miesiąca), takie jakby "kulki", niebolące, twarde (po bokach szyi i nad obojczykiem). W pachach chyba też (czuję takie długie, grube formy, nie wiem, czy to prawidłowe, czy nie). Ostatnie wyniki krwi: OB - 22, rozmaz ręczny: pał 3%, segm 28%, kwas 1%, limfo 64%, monoc 4%; morfologia: WBC 8,7, RBC 4,56, HGB 13,0, HCT 43,1, MCV 94,5, MCH 28,5, MCHC 30,2 (nieznacznie obniżone), PLT 251, LYM 46,3, MXD 11,2, NEUT 42,5, RDW-CV 13,2, PDW 12,8, MPV 10,5, P-LCR 30,1, LYM# 4,0 (norma 0,6 do 3,4), MXD# 1,0 (norma 0-0,8), NEUT# 3,7. Zwiększył mi się apetyt na słodycze - mogłabym ciągle je jeść. Nawet pić muszę częściej niż kiedyś, a co za tym idzie, częściej chodzić do toalety. W dodatku na nogach pojawiły mi się dziwne białe odbarwienia (okrągłe plamki?). Obrazu dopełniają podwyższona temperatura (ok. 37,5 stopni), bóle kości i stawów (np. kłócie przy chodzeniu) i lekki świąd (swędzenie skóry nóg, ramion, pleców)... Nie wiem jakie badania powinnam zrobić i czego przyczyną mogą być takie objawy. Proszę o wszelkie wskazówki dotyczące badań, które powinnam zrobić. Czy to wszystko może być objawem jednej choroby, różnych, czy też nic to nie znaczy? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zaniepokoiły mnie Pani objawy, mogące świadczyć o wielu chorobach.

Najbardziej niepokojącym objawem są, opisywane przez Panią, pakiety powiększonych węzłów chłonnych, gorączka, świąd skóry, bóle mięśni i stawów. Inne opisywane objawy są równie niepokojące. Podwyższone wykładniki stanu zapalnego w morfologii i rozmazie świadczą o pewnej patologii. Wszystkie one mogą wskazywać na chorobę o charakterze rozrostowym szpiku kostnego, bądź przewlekłą chorobę zapalną, w tym nie można wykluczyć gruźlicy.

Dlatego też proszę pilnie zgłosić do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostykę, oraz ewentualnie skieruje do specjalistów.