Platforma wibracyjna a opinie i wpływ na zdrowie

Witam serdecznie, chciałabym zadać pytanie dotyczące opinii o platformach wibracyjnych. Czy platformy wibracyjne (takie, które są na siłowniach i w salonach kosmetyczno - leczniczych) są szkodliwe dla zdrowia (a dokładniej dla naszego krążenia) czy wręcz przeciwnie i znacznie pomagają one w poprawie naszego zdrowia? Przyznam szczerze, że spotkałam się i z jedną i z drugą opinią o platformach wibracyjnych i nie wiem co o tym myśleć. Zależy mi więc na profesjonalnej opinii o platformach wibracyjnych z punktu widzenia medycznego. Czy to dobry "wynalazek", który faktycznie może mieć dobry wpływ na nasze zdrowie czy jednak mogą one powodować problemy z krążeniem? Zastanawiam się nad regularnym stosowaniem tego typu platformy wibracyjnej, ale z drugiej strony mam pewne obawy czy nie pogorszę swojego stanu zdrowia przez to. Będę wdzięczna za informację w mojej sprawie. Pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czym jest stymulator serca?

Do pobudzenia pracy serca może zostać wykorzystany stymulator pracy serca. Prof. Andrzej Biederman opowiada, na czym polega jego działanie oraz dla kogo to urządzenie jest przeznaczone.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn
58 poziom zaufania

witam serdecznie,
Wszystko zależy od stanu naszego zdrowia. Dla każdej z takich maszyn istnieją przeciwskazania, do których bezwzględnie należy się stosować, są to:
ciąża, połóg, karmienie piersią
zakrzepowe zapalenie żył
choroba wieńcowa, by-passy
nowotwory i guzy
niedoczynność tarczycy
ciężkie migreny
choroby zapalne
świeże rany pooperacyjne
dyskopatia, spondyloza, przepuklina
cukrzyca
padaczka
migrena
wszczepiony rozrusznik serca, mózgu
nowotwory
implantowane spirale, metalowe zespolenia (śruby, płytki)
implanty
wewnętrzne metalowe i syntetyczne zespolania kości


Jeśli nie doskwiera nam żadna z powyższych dolegliwości, możemy korzystać z urządzenia, oczywiście zgodnie z jego przeznaczeniem, odpowiednim czasem, czyli ok 15 minut, 2-3 razy w tygodniu.

0

Odpowiednio zastosowane wibracje zwiększają efekt treningowy zawodników uprawiających dyscypliny siłowo-szybkościowe. Stwierdzono poprawę siły i gibkości.
Podczas ćwiczeń na platformie wibracyjnej wzrasta ciśnienie krwi w mięśniach łydek i ud.Zauważono zmniejszenie bólu u chorych z bólem krzyża.Jednak wiele efektów wibracji nie jest dokładnie zbadanych, a przede wszystkim jej wpływ na koordynację mięśniowo-nerwową.

0

Witam,

Platformy wibracyjne znajdują swoje zastosowanie w odnowie biologicznej i rehabilitacji. Jeżeli wykluczymy schorzenia wypisane przez poprzedniczki, możemy przystąpić do treningu na platformie po np. unieruchomieniu w przypadku skręcenia - po decyzji lekarza. Tutaj bardzo ważna jest wtedy odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń!

0

Według mnie pobudzają krążenie i nie są niebezpieczne dla zdrowia. Nie spotkałam się z naukowymi doniesieniami, że tego tylu platformy mogą być szkodliwe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty