Wyniki ASPAT, ALAT, bilirubiny, cholesterolu i trójglicerydów

Proszę o interetacje wyników.Watroba o nieco podwyższonej echostrukotrze,zmian ogniskowych nie stwierdza się.Pęcherzk,przewody żółciowe,śledziona w normie.trzustka bez zmian.aorta brzuszna nie poszerzona.nerki prawidlowej wielkosci.ASPAT 36(5-31)ALAT 50(5-31),bilirubina calk.0,3(0,00-1,0),GGTP 219(5-36),cholesterol całkowity 192<190,cholesterol HDL 54>45,LDL 112(130-150),trójglicerydy 131(60-160). Proszę o jakieś podpowiedzi ,lekarze sugerują że to od alkoholu,którego nie pije.

Witam,

Ma Pani cechy uszkodzenia wątroby - podwyższone enzymy wątrobowe. Przyczyn może być wiele. Na przykład przyjmowanie niektórych leków, antybiotykoterapia itd. Proszę spróbować przyjmować przez ok 2 tygodnie leki hepatoprotekcyjne, np. Hepatil 3x1 tabl, Sylimarol 3x 1 tabl. Esseliv 1x1 caps do obiadu i po kuracji ponownie sprawdzić enzymy watrobowe. Jesli nadal będą wysokie warto wykonać badania np. w kierunku przebytego WZW B, C. Warto udać się do dobrego internisty lub gastrologa, który po zebraniu dokładnego wywiadu oraz zbadaniu Pani podejmie dalsze decyzje i zaplanuje diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz