Zażywam tabletki antykoncepcyjne - jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Mam 19 lat, od jakiegoś roku współżyję. Od 16 lutego zażywam tabletki antykoncepcyjne i 26 lutego mój partner nie wyczuł erekcji. Czy jest prawdopodobieństwo, że będę w ciąży?

19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Tabletki antykoncepcyjne działają poprzez:
- hamowanie owulacji,
- zagęszczenie śluzu szyjkowego,
- uniemożliwienie zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.
Preparaty hormonalne uznaje się za jedną z najskuteczniejszych form antykoncepcji. Wskaźnik Pearla wynosi 0,1%-5%. Oznacza to jednak, że choć jest to jedna z najskuteczniejszych metod, to nie ma 100% skuteczności. Ryzyko ciąży, choć jest niewielkie, to jednak istnieje.