2 ostatnie tabletki antykoncepcyjne a ryzyko zajścia w ciążę

witam, wczoraj prawidłowo przyjęłam 19 tabletkę z opakowania aczkolwiek około 10 min po tym podczas mycia zębów miałam odruch wymiotny i zwróciłam naprawdę niewielką ilość treści hmm.. żołądka przełyku sama nie wiem czego.. następnego dnia rano doszło do stosunku i tak się zaczęłam zastanawiać czy nie zajdę w ciążę.z racji że do końca opakowania zostały mi 2 tabletki to nie wiem co robić żeby to dobrze dla organizmu i pełnego zabezpieczenie wyszło??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję aby zrezygnowała Pani z przyjęcia pozostałych dwóch tabletek i potraktowała ten czas łącznie z tą hipotetycznie wydaloną podczas wymiotów jako dni przerwy. Po kolejnych 4 dniach proszę rozpocząć kolejne opakowanie. Ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.