Afta na dziąśle a gorączka i katar

Dzień dobry. Pojawiło się w weekend na dziąśle Afta jak stwierdził lekarz stomatolog , Dentysta u, którego byłem sprawdził zęby i powiedział, że są w porządku 1 wszego dnia posmarowana okolica została jakimś preparatem który bardzo szczypał drugiego dnia ponownie i dostałem antybiotyk o nazwie Clindamycin. Chciałbym się dowiedzieć co jeszczę mogę zrobić aby złagodzić objawy i czy katar przy tej dolegliwości to normalne i lekka gorączka powyżej 37 st nie przekraczająca 38 bo mam wyjazd w Piątek

Dzień dobry,
zapewne ma Pan jakąś bakteryjną infekcję, dlatego został przepisany antybiotyk. Stąd też gorączka. Afta jest dodatkową dolegliwością. Czy może Pan w piątek wyjechać zależy od Pana ogólnego samopoczucia. Same afty są co prawda bardzo uciążliwe, ale nie stanowią przeciwwskazania do podróży. Ból można złagodzić maścią solcoseryl. Można też zastosować domowe sposoby takie jak płykanie szałwią czy rumiankiem.