Mężczyzna , 28 lat Dzień dobry. Pojawiło się w weekend na dziąśle Afta jak stwierdził lekarz stomatolog , Dentysta u, którego byłem sprawdził zęby i powiedział, że są w porządku 1 wszego dnia posmarowana okolica została jakimś preparatem który bardzo szczypał drugiego dnia ponownie i dostałem antybiotyk o nazwie Clindamycin. Chciałbym się dowiedzieć co jeszczę mogę zrobić aby złagodzić objawy i czy katar przy tej dolegliwości to normalne i lekka gorączka powyżej 37 st nie przekraczająca 38 bo mam wyjazd w Piątek
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,
zapewne ma Pan jakąś bakteryjną infekcję, dlatego został przepisany antybiotyk. Stąd też gorączka. Afta jest dodatkową dolegliwością. Czy może Pan w piątek wyjechać zależy od Pana ogólnego samopoczucia. Same afty są co prawda bardzo uciążliwe, ale nie stanowią przeciwwskazania do podróży. Ból można złagodzić maścią solcoseryl. Można też zastosować domowe sposoby takie jak płykanie szałwią czy rumiankiem.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Afty – Afta to małe i bolesne owrzodzenia jamy ustnej. Mogą pojawić się na podniebieniu miękkim i języku, ale głównie dotyczą miękkiego fałdu skóry stanowiącego połączenie wewnętrznej strony policzków z dziąsłami.
  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: